Emocjonująca podróż wgłąb siebie

Obok twórczości Richarda Paula Evansa nie sposób przejść obojętnie. Nowa książka jego autorstwa nosząca tytuł “Pieśń serca” jest pełną wdzięku głęboką podróżą, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem odkrywa drogę do szczęścia (https://www.taniaksiazka.pl/piesn-serca-richard-paul-evans-p-1340561.html).

Trzeci tom cyklu Opowieści sprzedawcy marzeń stanowi jednocześnie jego zakończenie. To miejsce, w którym niesamowita podróż pełna refleksji nad życiem oraz antropologicznych rozważań dobiega końca i robi to w sposób, który potrafi na nowo zdefiniować czytelnika.

Pieśń serca – literacka podróż po życiu

Richard Paul Evans zaskarbił sobie sympatię czytelników, którzy gorąco przyjęli pełne refleksji powieści cyklu Opowieści sprzedawcy marzeń.

Ostatni trzeci tom “Pieśń serca” stanowi swego rodzaju klamrę spinającą i domykającą poruszane w poprzednich częściach wątki. Niezwykle poetycka powieść, podczas której czytelnik w zespół z bohaterem książki – Charlesem Jamesem – wybiera się w wędrówkę po życiowych rozstajach i dylematach.

Zawarty na okładce książki blurp przytacza pewną tradycję aborygenów, która mówi o konieczności odbycia samotnej wędrówki pozwalającej człowiekowi na poznanie i zdefiniowanie samego siebie.

Taka właśnie jest powieść Evansa “Pieśń serca“. Odkrywa ona ludzkie pragnienia, jego mroki i obawy. To także świetnie skonstruowana opowieść o miłości i tym jak ją odnaleźć.

Książka ta stanowi solidny kawałek literatury pięknej i zawiera w sobie elementy skłaniające odbiorcę do zatrzymania się na chwilę i podjęcia autorefleksji.

“Pieśń serca” to lektura wyzwalająca emocje. Podczas czytania książki autorstwa Richarda Paula Evansa niejednokrotnie doznamy wzruszeń, ale też skonstatujemy wiele ludzkich spraw, których nie dostrzegamy w codziennym życiu.

Poruszająca powieść pełna miłości

“Pieśń serca” choć jest stosunkowo krótką książką udowadnia tylko, że dobrze skonstruowana narracja nie potrzebuje rozmieniania się na drobne.

Autor wywiązał się ze swojej pracy w sposób doskonały, zapewniając czytelnikowi pełną melancholii, ale również mądrych wniosków lekturę, po której zakończeniu każdy może wynieść swój własny morał.

Inspirująca do poszukiwań własnej osobowości książka, jaką stanowi “Pieśń serca” to definicja gatunku literatury pięknej. Niebanalna, poetycka oraz pozwalająca na wyciąganie własnych argumentów powieść trafiła do serc czytelników oraz krytyków literackich.

Trudno się dziwić, gdyż jest to pozycja zasługująca na uwagę i ciężko wyobrazić sobie lepsze zakończenie cyklu.

Trzeci tom cyklu Opowieści sprzedawcy marzeń to:

  • poruszająca opowieść
  • doskonale skonstruowana narracja
  • zwieńczenie ciepło przyjętej serii.
Książka zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com