Historyczne fantasy w Wielkiej Brytanii

Opowieść o tajemniczym miasteczku zabiera czytelnika w fascynujący świat tajemnicy i magii. Andrew Caldecott stworzył książkę pełną humoru, ale też niezwykłej powagi. Idealny balans pomiędzy śmiechem i zadumą oraz szybki rozwój akcji, wciągają na długie godziny czytania, zachęcając do refleksji nad codziennym życiem i ludzką naturą. “Miasteczko Rotherweird” (https://www.taniaksiazka.pl/miasteczko-rotherweird-andrew-caldecott-p-1357387.html) jest pierwszą częścią intrygującego cyklu o tajemniczej miejscowości i jej mrocznej historii. Piękna powieść, pobudzająca wyobraźnię i przedstawiająca niezliczone możliwości rozwoju fabuły, wśród których może poruszać się czytelnik.

Tajemnice mrocznego miasta

Rotherweird uznawane jest za siedzibę zła i pomiot szatana, choć bywają ludzie, którzy uznają je za miejsce wyjątkowe i warte poznania. Mimo to, wszyscy bez wyjątku, traktują je z respektem i szacunkiem, czując niezwykłą aurę otaczającą to miejsce. W roku 1558, dwanaścioro utalentowanych dzieci o niezwykłych zdolnościach zostało wygnanych przez angielską królową, właśnie do Rotherweird, gdzie słuch o nich zaginął.

W 2008 roku miasteczko nadal istnieje, choć jest odizolowane od reszty Anglii. Nieustannie podlega historycznemu prawu, niezmiennemu od czasów panowania królowej Elżbiety I. Choć wszystkie obowiązujące zasady są bardziej wskazówkami, mającymi ułatwić prowadzenie życia w tym tajemniczym miejscu, to jedna reguła jest bezwzględnie przestrzegana i nie ma prawa zostać złamana. Nikt nie może badać historii ani próbować poznać przeszłości Rotherweird.

Wszystko ulega niepokojącym zmianom, kiedy do miasta przybywają dwaj tajemniczy mężczyźni. Dobroduszny Jonah Oblong ma być nowym nauczycielem historii współczesnej w miejscowej szkole, a złowrogi miliarder sir Veronal Slickstone zdobył pozwolenie na renowację miejskiego pałacu. Choć obaj kierują się innymi pragnieniami, każdy z nich próbuje poznać historię mrocznego miasta. Jakie sekrety skrywa to niemal całkowicie zapomniane miejsce? Jaką mroczną historię ktoś próbuje ukryć? Przybysze nie są świadomi, że ich poczynania mogą być początkiem apokalipsy, a sami znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Autor skomplikowanych układanek

Andrew Caldecott pisze książki fantasy, science fiction oraz powieści grozy. Kreuje magiczne światy, które przeplatają się z czasami współczesnymi, tworząc fascynujące historie i nadając swoim dziełom niepowtarzalnego klimatu. Autor trzyma czytelników w ciągłym napięciu, budzi silne uczucie niepokoju i wciąga w swój fantastyczny świat. Trylogia “Rotherweird” składa się z tytułów:

  • Miasteczko Rotherweird
  • “Wyntertide”
  • “Stracony akr”.
Książka zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com